Blog amatora

Kategorie

Archiwum

O stronie

Gdy nam się już znudzi ozdoba na tipsach i chcemy ją zmienić albo wogóle tipsy oderwać to nie musimy nosić ani tipsów, ani tej ozdoby, bo nam się nie podoba, to możemy w bardzo łatwy sposób usunąć tipsy. Nie trzeba samemu sobie obrywać tipsów, nie musimy sobie zadawać straszliwego bólu. Odrywanie tipsów od swoich naturalnych paznokci pozostawia żel. Przez to że się tipsy odrywa to nasze naturalne paznokcie się tylko niszczą, tego żelu jest się bardzo ciężko pozbyć. Ale jest na to lepszy sposób i efektywniejszy oraz bardzo dobry dla naszych paznokci. jest to specjalny płyn, dzięki czemu można w delikatny sposób usunąć tipsy nie naruszając swoich naturalnych paznokci. gotłwka piłka noźna gdańsk

Ból pleców – znak naszych czasów

Ból pleców – znak naszych czasów Bóle pleców dotykają już co raz większą grupę osób. To już nie jest tylko dolegliwość na którą się uskarżały jedynie osoby starsze. Nie ma reguły, plecy mogą nas boleć zarówno po przeciążeniu, jak i po braku ruchu. Niestety, najczęściej sami jesteśmy sobie winni tego, że zaczynają nas boleć plecy, gdyż nie dbamy o jedną z najważniejszych części naszego ciała – jego główną część nośną – kręgosłup. Kręgosłup nie tylko utrzymuje nas w pionie, ale również jest to część ciała, w której jest schowany główny rdzeń nerwowy, wychodzący z mózgu, a także usztywnia nasze ciało. Sam kręgosłup zbudowany jest z licznych kręgów pomiędzy którymi znajdują się krążki zbudowane z galaretowatej masy. Sam kręgosłup nie jest w stanie utrzymać naszego ciała. Tu potrzebne są odpowiednie mięśnie, które będą całe to rusztowanie utrzymywać w pionie i chronić kręgosłup przed uszkodzeniami. Niestety, większość z nas prowadzi siedzący tryb życia, co powoduje, że mięsnie pleców się osłabiają, po prostu nie pracują jak trzeba. Ponadto trzeba również powiedzieć, że mamy problem z wagą, a nie wielu wie, że każdy kilogram nadwagi, to jest dodatkowe obciążenie na kręgosłup lędźwiowy rzędu siedmiu kilogramów, co w połączeniu z niewyćwiczonymi mięśniami jest najczęściej źródłem bólu pleców jaki nas dotyka.

Dlaczego bolą nas plecy?

Dlaczego bolą nas plecy? Jeszcze nie tak dawno, kiedy była mowa o bólu pleców, to wiadomo było, że chodzi tu o naszych dziadków, którzy się skarżyli na dolegliwości reumatyczne. Jednak to już się zmieniło i bóle pleców dotykają co raz młodszych ludzi. Powodów bólu pleców może być wiele. Najczęstszym powodem jest reakcja organizmu na przeciążenia. Tu nie chodzi jedynie o wykonywanie ciężkiej pracy związanej na przykład z podnoszeniem czy też z przenoszeniem ciężkich rzeczy, ale również z wykonywaniem pracy w wymuszonej pozycji, na przykład siedząc czy też stojąc pochylonym. Ból pleców może być spowodowany również przez stres – wówczas mięśnie pleców zbytnio się odruchowo napinają uciskając kręgosłup. Powoduje to bardzo nieprzyjemny ból, który rzadko można znieść za pomocą farmaceutyków. Jednak źródłem bólu może być spowodowany z czymś co tak naprawdę nikomu się nie łączy z bólem pleców – z nadwagą. Trzeba wiedzieć, że każdy kilogram jaki jest zbędny na naszym ciele powoduje wzrost obciążenia odcinka lędźwiowego aż o 7 kilogramów. A jeśli do tego doda się, że często w takich przypadkach mięśnie pleców są osłabione, to można sobie wyobrazić, jakie obciążenie idzie na nasz kręgosłup. Trzeba niestety się pilnować z wagą, jeśli nie chce się cierpieć z powodu bólu kręgosłupa.