Blog amatora

Kategorie

Archiwum

O stronie

Gdy nam się już znudzi ozdoba na tipsach i chcemy ją zmienić albo wogóle tipsy oderwać to nie musimy nosić ani tipsów, ani tej ozdoby, bo nam się nie podoba, to możemy w bardzo łatwy sposób usunąć tipsy. Nie trzeba samemu sobie obrywać tipsów, nie musimy sobie zadawać straszliwego bólu. Odrywanie tipsów od swoich naturalnych paznokci pozostawia żel. Przez to że się tipsy odrywa to nasze naturalne paznokcie się tylko niszczą, tego żelu jest się bardzo ciężko pozbyć. Ale jest na to lepszy sposób i efektywniejszy oraz bardzo dobry dla naszych paznokci. jest to specjalny płyn, dzięki czemu można w delikatny sposób usunąć tipsy nie naruszając swoich naturalnych paznokci.

Tipsy – French Manicure

Tipsy - French Manicure Są tipsy mleczne(naturalne) i przezroczyste. Do tego sposobu, czyli french manicure można wykorzystać tipsy mleczne i nakleić je za pomocą kleju na końcówkę swoich paznokci. I nałożyć żel podkładowy i utwardzić pod lampą UV około 2-3 minuty i przemyć cleanerem. I są już gotowe tipsy. Albo też nakleić tipsy przezroczyste i nałożyć żel French, czyli biały (dla lepszego efektu dwie warstwy), utwardzić pod lampą około 2-3 minuty i przemyć cleanerem. I tak zrobić z każdym paznokciem. Następnie nakładamy żel podkładowy najlepiej dwie warstwy utwardzamy pod lampą UV około 2 – 3 minuty i przemywamy zmywaczem. Potem nakładamy bardzo niewielką ilość żelu wykończeniowego, utwardzamy pod lampą UV około jednej minuty. Wybór tipsów zależy oczywiście od wyboru klientki. Ale mniej czasu wykonania wymagają tipsy mleczne(naturalne) bo one są bardzo białe i nie potrzebny jest żel French Manicure. French Manicure maja bardzo ładny wygląd.

Tipsy – jak się wtapia hologramy?

Tipsy - jak się wtapia hologramy? Należy tips zmatować blokiem polerskim na kolor matowy. Nieco później nakładamy żel podkładowy na paznokieć. Wkładamy pod lampę paznokcie i utwardzamy pod lampą UV około jednej minuty i przemywamy cleanerem, aby się tipsy do siebie nie kleiły. Następny krok to wybieranie danego hologramu (mogą to być np. sześciany, kółka, gwiazdki, muszelki oraz inne ozdoby – hologramy). Dalej wybieramy odpowiedni kolor jaki nam się podoba. Następnie układamy jeden rząd hologramów np. hologram kółek. Te kółka nakładamy na tips z pomocą wykałaczki (inaczej specjalnego patyczka z drzewa różanego) i tak robimy z każdym tipsem. Następnie patyczek umaczamy w niewielkiej ilości żelu a następnie bierzemy hologram i nakładamy na tips. Następnie nakładamy następne ilości warstwy hologramów. Każda liczba rzędów zależy od nas samych, ile komu się podoba. Ale przeważnie na długich tipsach to jest około trzy rzędy.

Malowanie tipsów lakierem

Malowanie tipsów lakierem Gdy już mamy na swoich naturalnych paznokciach zrobione tipsy to możemy je na przykład pomalować lakierem. Ale przed malowaniem bierzemy odżywkę i odżywiamy paznokcie. Możemy też wsiąść utwardzacz do paznokci, aby utwardzić paznokcie, aby się one nie łamały. Następny krok to malowanie paznokci. Malujemy paznokcie dwie warstwy, aby był efektywniejszy wygląd i ładniejszy, a także będzie widoczny kolor. Bo jak pomalujemy tylko raz to będzie bardzo słabo widać i nie da nam zalecanego efektu, będzie bardzo słaby kolor. Po malowaniu możemy ozdobić tipsy. Na przykład namalować kwiatek za pomocą lakieru i wykałaczki (specjalnego patyczka z drzewa różanego). Oczywiście jaki wzór zależy od wyboru klientki, która przychodzi do nas w celu zrobienia tipsów. a do tego możemy posypać sypkim brokatem za pomocą pędzelka. I żeby to utrwalić i nie sypywało się to nałożyć żel wykończeniowy, utwardzić pod lampą około 1 minuty i przemyć cleanerem.