Blog amatora

Kategorie

Archiwum

O stronie

Gdy nam się już znudzi ozdoba na tipsach i chcemy ją zmienić albo wogóle tipsy oderwać to nie musimy nosić ani tipsów, ani tej ozdoby, bo nam się nie podoba, to możemy w bardzo łatwy sposób usunąć tipsy. Nie trzeba samemu sobie obrywać tipsów, nie musimy sobie zadawać straszliwego bólu. Odrywanie tipsów od swoich naturalnych paznokci pozostawia żel. Przez to że się tipsy odrywa to nasze naturalne paznokcie się tylko niszczą, tego żelu jest się bardzo ciężko pozbyć. Ale jest na to lepszy sposób i efektywniejszy oraz bardzo dobry dla naszych paznokci. jest to specjalny płyn, dzięki czemu można w delikatny sposób usunąć tipsy nie naruszając swoich naturalnych paznokci. bmw x5 cena

Kategoria: Choroby

Ból pleców – znak naszych czasów

Ból pleców – znak naszych czasów Bóle pleców dotykają już co raz większą grupę osób. To już nie jest tylko dolegliwość na którą się uskarżały jedynie osoby starsze. Nie ma reguły, plecy mogą nas boleć zarówno po przeciążeniu, jak i po braku ruchu. Niestety, najczęściej sami jesteśmy sobie winni tego, że zaczynają nas boleć plecy, gdyż nie dbamy o jedną z najważniejszych części naszego ciała – jego główną część nośną – kręgosłup. Kręgosłup nie tylko utrzymuje nas w pionie, ale również jest to część ciała, w której jest schowany główny rdzeń nerwowy, wychodzący z mózgu, a także usztywnia nasze ciało. Sam kręgosłup zbudowany jest z licznych kręgów pomiędzy którymi znajdują się krążki zbudowane z galaretowatej masy. Sam kręgosłup nie jest w stanie utrzymać naszego ciała. Tu potrzebne są odpowiednie mięśnie, które będą całe to rusztowanie utrzymywać w pionie i chronić kręgosłup przed uszkodzeniami. Niestety, większość z nas prowadzi siedzący tryb życia, co powoduje, że mięsnie pleców się osłabiają, po prostu nie pracują jak trzeba. Ponadto trzeba również powiedzieć, że mamy problem z wagą, a nie wielu wie, że każdy kilogram nadwagi, to jest dodatkowe obciążenie na kręgosłup lędźwiowy rzędu siedmiu kilogramów, co w połączeniu z niewyćwiczonymi mięśniami jest najczęściej źródłem bólu pleców jaki nas dotyka.

Ból pleców u kobiet w ciąży – jaki jest powód?

Ból pleców u kobiet w ciąży – jaki jest powód? Można powiedzieć, że jednym z najczęstszych symptomów który się kojarzy z ciążą jest ból pleców. Pojawia się u kobiet ciężarnych już w około piątego miesiąca ciąży. Jak wskazują badania, ból ten jest stwierdzony w około 75 procent przypadków ciężarnych. Jest to najczęściej ból pleców okolic lędźwiowych. Najczęstszą przyczyną powstawania bólu pleców jest rosnące dziecko, oraz brzuch kobiety, który zmienia położenie jej środka ciężkości. Kobieta, by przeciwdziałać temu, odchyla się najczęściej do tyłu, obciążając swój kręgosłup, właśnie w okolicach lędźwiowych. Innym powodem bólu pleców, jest wytwarzanie dwóch hormonów, relastyny oraz estrogenu, który powoduje rozluźnienie powiązania stawów, ma to ułatwić rodzenie, ale jest również źródłem bólu pleców. Nie należy również zapominać, o wzroście wagi kobiety w ciąży. Przecież każdy dodatkowy kilogram wagi obciąża lędźwiowy odcinek kręgosłupa o siedem kilogramów. Bardzo często bólowi pleców u kobiety w ciąży towarzyszy promieniowanie tego bólu do kończyn. Co ciekawe, bóle te nasilają się zarówno w przypadku kiedy kobiety się poruszają, jak i kiedy odpoczywają siedząc, jednak ból ten narasta w ciągu całego dnia i swoje apogeum ma w porze wieczornej, kiedy kobieta jest zmęczona.

Ból pleców – nie wolno go lekceważyć

Ból pleców – nie wolno go lekceważyć Nie wiadomo kiedy i nie wiadomo gdzie może nas dopaść ból pleców. Chyba nie ma osoby, której by się to nie zdarzyło. A jeszcze nie tak dawno, ból pleców był łączony raczej ze starszymi osobami, które z racji wieku, oraz chorób związanych z zapaleniem stawów, reumatyzmem i innymi dolegliwościami uskarżali się na tę dolegliwość. Obecnie wiek nie ma tu znaczenia. Ból pleców dotyka zarówno osoby młode jak i starsze. Przyczyn jest wiele. Najczęściej jest to ból związany z przeciążeniem mięśni pleców. Może się to stać zarówno podczas wykonywania ciężkiej pracy związanej z podnoszeniem, jak i z wykonywaniem pracy związanej z pozycją wymuszoną, jak siedzenie, czy też stanie w jednym miejscu przy maszynie. O ile jest to ból jednorazowy, to można sobie poradzić w sposób domowy, poprzez zastosowanie różnego rodzaju specyfików jak żele, czy maści, natomiast kiedy ból się często nawraca, lub też z każdym razem jest większy, wówczas warto się udać do specjalisty, który sprawdzi, czy ból pleców jaki nam dokucza nie jest wynikiem choroby, czy też kontuzji, która nas dopadła. Nie wolno lekceważyć tego bólu, gdyż w przeciwnym razie może być już za późno i zamiast leczenia w postaci rehabilitacji trzeba będzie się decydować na poważną operację.