Blog amatora

Kategorie

Archiwum

O stronie

Gdy nam się już znudzi ozdoba na tipsach i chcemy ją zmienić albo wogóle tipsy oderwać to nie musimy nosić ani tipsów, ani tej ozdoby, bo nam się nie podoba, to możemy w bardzo łatwy sposób usunąć tipsy. Nie trzeba samemu sobie obrywać tipsów, nie musimy sobie zadawać straszliwego bólu. Odrywanie tipsów od swoich naturalnych paznokci pozostawia żel. Przez to że się tipsy odrywa to nasze naturalne paznokcie się tylko niszczą, tego żelu jest się bardzo ciężko pozbyć. Ale jest na to lepszy sposób i efektywniejszy oraz bardzo dobry dla naszych paznokci. jest to specjalny płyn, dzięki czemu można w delikatny sposób usunąć tipsy nie naruszając swoich naturalnych paznokci. http://www.eskulap-stomatologia.pl/ http://pokonaj-bariery.pl/krzeslo-schodowe

Kategoria: Ból pleców

Bolą nas plecy w krzyżu

Bolą nas plecy w krzyżu Ból pleców jest bardzo powszechnym zjawiskiem. Boli nas najczęściej w okolicy odcinka piersiowego oraz w okolicy lędźwiowo – krzyżowej. Najczęstszą przyczyną bólu pleców w dolnej ich części to przeciążenie czyli podłoże tego jest mechaniczne. Niestety w większości przypadków można powiedzieć, że sami jesteśmy odpowiedzialni za właśnie taki ból w plecach w okolicach lędźwiowo – krzyżowych. Po pierwsze nie dbamy o nasze plecy. Wiele osób prowadzi bardzo siedzący tryb życia. Zarówno w pracy jak i w domu nie robią nic, by wzmocnić swoje mięśnie grzbietowe, które tracą swoje własności jako te, które utrzymują kręgosłup w pionie. Kiedy się tak dzieje, wówczas na kręgosłup działają większe siły niż potrafi on znieść i może dojść do ucisku na nerw. Kolejnym grzechem naszym jest nadwaga, która dotyka wielu osób. Niestety niewiele osób sobie zdaje sprawę, że każdy kilogram więcej naszego ciała, jest równe zwiększeniu obciążenia odcinka lędźwiowego aż o siedem kilogramów, co w połączeniu ze słabszymi mięśniami jest najczęstszą przyczyną bólu pleców w tym odcinku. Bóle pleców mogą mieć również podłoże chorobowe. Niestety co raz częściej kręgosłup odmawia posłuszeństwa, co ma często również związek z naszym postępowaniem, o którym mowa jest powyżej. Nie można lekceważyć żadnego bólu pleców, a kiedy się on powtarza warto udać się po poradę do lekarza specjalisty.

Dlaczego boli?

Dlaczego boli? Nie jeden z nas kiedy rano wstaje czuje dyskomfort. Nie chodzi tu wcale o nie wyspanie się, ale o coś co może być objawem czegoś bardziej poważniejszego – o bóle pleców. Wiele osób odczuwa te bóle, nie tylko kiedy rano wstaje, ale jeszcze przez dłuższy okres dnia. Przyczyn bólu może być wiele. Pierwszym podstawowym – złe ułożenie podczas snu. Podwyższona poduszka, czy tez niewygodny materac może spowodować właśnie dyskomfort bólu pleców. Takie usprawiedliwienie dla swojego bólu pleców szuka bardzo wiele osób. Jeśli jest to jednorazowe uczucie nie ma sprawy, być może faktycznie jest to właśnie przyczyną takiego bólu, jednak kiedy te bóle się powtarzają, lub ich natężenie się zwiększa, to nie można tego lekceważyć – warto wówczas się wybrać do lekarza. Ból pleców może być objawem poważnej choroby – dyskopatii. Trzeba wiedzieć, że jest to choroba, która dotyka co raz większą grupę naszego społeczeństwa. Sprzyja temu po pierwsze siedzący tryb życia, brak aktywności fizycznej, a także nadwaga. Wizyta u lekarza pozwoli wykluczyć lub potwierdzić problemy z układem nerwowym przeprowadzając szereg badań. Trzeba to wykonać, gdyż zdrowie jest najważniejsze i trzeba niego dbać w pierwszy rzędzie.

Dlaczego bolą plecy w okresie ciąży?

Dlaczego bolą plecy w okresie ciąży? U większości kobiet będących w ciąży, kiedy wchodzą w piąty miesiąc występują bóle pleców. Są to głównie dwa rodzaje bólu pleców – pierwszy z nich jest w okolicy lędźwiowo – krzyżowej, a drugi w okolicy miednicy. Jeśli chodzi o bóle w okolicy lędźwiowo – krzyżowej – przyczyna jest bardzo prozaiczna. Kobieta przecież zwiększa swoją wagę, a ponadto zmienia się jej środek ciężkości – dziecko rośnie, a brzuch wysuwa się ku przodowi. Aby temu przeciwdziałać często kobiety odchylają swoje sylwetki ku tyłowi. Jest to pozycja niejako wymuszona i nic dziwnego, ze w dłuższym czasie będą kobiety w ciąży boleć plecy. Trzeba również pamiętać, że wzrost wagi u kobiet w ciąży obciąża przecież kręgosłup – każdy kilogram więcej to jest siedem kilogramów więcej obciążenia dla kręgosłupa, a dokładniej mówiąc dla jego lędźwiowego odcinka. Innym bólem jest ból odczuwany w odcinku miednicy. Jest on spowodowany głównie przez działanie dwóch hormonów w ciele kobiety – relastyny oraz estrogenu, które mają za zadanie rozluźnienie stawów miednicy. Dzięki ich działaniu miednica kobiety w ciąży rozszerza się ułatwiając poród. Ból odczuwany w tym przypadku jest ostry i odczuwany głęboko poniżej talii i często się wiąże z promieniowaniem do wysokości kolan.