Blog amatora

Kategorie

Archiwum

O stronie

Gdy nam się już znudzi ozdoba na tipsach i chcemy ją zmienić albo wogóle tipsy oderwać to nie musimy nosić ani tipsów, ani tej ozdoby, bo nam się nie podoba, to możemy w bardzo łatwy sposób usunąć tipsy. Nie trzeba samemu sobie obrywać tipsów, nie musimy sobie zadawać straszliwego bólu. Odrywanie tipsów od swoich naturalnych paznokci pozostawia żel. Przez to że się tipsy odrywa to nasze naturalne paznokcie się tylko niszczą, tego żelu jest się bardzo ciężko pozbyć. Ale jest na to lepszy sposób i efektywniejszy oraz bardzo dobry dla naszych paznokci. jest to specjalny płyn, dzięki czemu można w delikatny sposób usunąć tipsy nie naruszając swoich naturalnych paznokci. cytomel t3

Archiwum: Styczeń, 2014

Co można wtopić w tipsy?

Co można wtopić w tipsy? Na tipsy można wszystko wtopić, co tylko się da, i co mamy pod ręką. Jak mamy swój ulubiony wzór i kształt to go wypróbujemy i wtapiamy w tips. Ozdobę oczywiście wybiera sam sobie klient w salonie kosmetycznym, jaka tylko mu się podoba. I wykonujemy następujące czynności. Nakładamy na paznokcie żel podkładowy, utwardzamy pod lampą UV około 2 – 3 minuty, a następnie przemywamy odtłuszczaczem, aby paznokcie nie lepiły się do siebie. Następnie wybieramy gwiazdę, która nam się podoba i za pomocą patyczka z drzewa różanego nakładamy na tips wybraną gwiazdę. I nakładamy gwiazdę na co drugi tips. Nie nakładamy gwiazdy na każdy paznokieć na każdy tips, żeby nie było ich za gęsto. Kolejny krok to nałożenie żelu wykończeniowego, niewielką ilość żeli. Stosuje się tak aby paznokciom nadać ładny połysk. Utwardzamy tipsy pod lampą UV około jednej minuty i zmywamy cleanerem, żeby się tipsy do siebie nie kleiły.

Tipsy – metoda żelowa czy akrylowa?

Tipsy - metoda żelowa czy akrylowa? Ja osobiście polecam wszystkim Paniom zrobienie tipsów żelowych. Ja wręcz odradzam Wam robienie tipsów akrylowych. Akryl ma bardzo dużą wtapialność, większa niż żel. Żel także wtapia, ale nie na tyle co akryl. Żel nie powoduje na tyle niszczenia paznokci, jak akryl. Żel trzyma się na paznokciach bardzo dobrze i długo oraz bardzo dobrze wtapia ozdoby w paznokcie. Żel jest bardziej niż akryl efektywniejszy i ładniejszy, co powoduje nie łamania się swoich paznokci. Każda osoba co robi tipsy musi uważać żeby żelu nie nałożyć za grubo, nałożyć należy tylko tyle żeby to była delikatna grubość. Nie należy przesadzać z grubością. Bo poniszczą się tylko paznokcie. Akryl jest bardzo niszczący dla paznokci, śmierdzący dla zdrowia, można się nimi też potruć, tak więc należy uważać z stosowaniem. Bo ten akryl bardzo śmierdzi, ma taki w sobie szkodliwy dla zdrowia specyficzny składnik. Oczywiście metoda zależy od klientek.

Ból pleców u kobiet ciężarnych

Ból pleców u kobiet ciężarnych Bycie w ciąży jest dla wielu kobiet bardzo radosnym okresem w jej życiu. Jednak ten wspaniały okres może być dla nich również dość trudny szczególnie od piątego miesiąca ciąży, kiedy dotknie je ból pleców. Powodów jest wiele, przede wszystkim jest to związane ze wzrostem wagi, oraz przesunięciem się środka ciężkości ciała kobiety. Normalnym odruchem wówczas jest zrównoważenie nowego środka ciężkości poprzez odchylenie się do tyłu. Jednak jest to pozycja nowa dla kręgosłupa i może wywołać ból w okolicach lędźwiowo – krzyżowych. Ponadto bóle pleców u kobiet ciężarnych mogą się również wiązać z wytwarzaniem hormonów odpowiedzialnych za ułatwianie porodu, poprzez rozluźnianie wiązań stawów w miednicy. Najczęściej bolą plecy w okolicy miednicy oraz lędźwiowej. Te ostatnie bóle mogą się również wiązać z promieniowaniem do kończyn dolnych. Ból wywołany przez działanie hormonów relastyny oraz estrogenu w okolicy miednicy jest innym bólem niż ten w okolicy lędźwi, jest ostrzejszy i odczuwa się go poniżej linii talii głęboko w pośladkach. Zwykle ból ten promieniuje do nóg i odczuwalny jest do kolan. Najlepszym sposobem jest odpoczynek, jednak nie w pozycji siedzącej, ale raczej leżącej. Trzeba wiedzieć bowiem, że siedzenie również może wywołać bóle pleców, zarówno w okolicach lędźwi, jak i miednicy.